PROJEKTZÁRÓ KONFERENCIA MEGHÍVÓ

2015. január 9. - Tankönyvtár

Tudományos és felsőoktatási tartalmak központi elektronikus közzétételének biztosítása (TÁMOP-4.2.5.B-11/1-2011-0001)

Ezúton szeretnénk meghívni minden kedves érdeklődőt a TÁMOP-4.2.5.B-11/1-2011-0001 "Tudományos és felsőoktatási tartalmak központi elektronikus közzétételének biztosítása" kiemelt projekt hivatalos zárókonferenciájára, mely az Educatio Nonprofit Kft. által megvalósított fejlesztések eredményeit, tapasztalatait mutatja be, illetve vitatja meg a résztvevőkkel.

Időpontja: 2015. január 15. 10.00 – 15.00 óra (regisztráció 9.00 órától)
Helyszín: Best Western Hotel Hungária (1074 Budapest, Rákóczi út 90.)

Kérjük, részvételi szándékát legkésőbb 2015. január 12-ig jelezze az alábbi regisztrációs linkre kattintva:
www.educatio.hu/konfreg/!KonfReg/index.php/konfreg/index/tamop425b_zarokonferencia

A konferencia előzetes programját megtekintheti az alábbi linkre kattintva:
www.educatio.hu/projektjeink/tamop425b/rendezvenyek/tamop_425B_zaro

Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk!

További hírek
2014. július 15.

A Digitális Tankönyvtár újdonságaival az idei EFOTT-látogatók is megismerkedhetnek július 15-20. között Miskolctapolcán. Az Educatio Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft. több projektjével is kitelepül a nyári fesztiválra. A Tankönyvtár és a többi program, a Civil Téren várja az érdeklődőket.

2013. augusztus 8.

Az Educatio Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft. TÁMOP-4.2.5-09/1-2010-0002 projektje révén mindenki számára elérhetővé vált a magyar nyelvterület egyik legjelentősebb bölcsészettudományi lexikon és egynyelvű szótárgyűjteménye, amely a Tinta Könyvkiadó gondozásában jelent meg nyomtatott és elektronikus formátumban. A szótárak, lexikonok, gyűjtemények, adatbázisok a védelmi idő teljes tartalma alatt a kutatók, oktatók, diákok és valamennyi érdeklődő számára rendelkezésre állnak.

2014. február 11.

A SciVal Experts adatbázis 3000 magyar kutató profiljának, életútjának, kapcsolati hálójának, publikációinak monitorozását teszi lehetővé. Speciális, kutatói hálózatokat feltérképező eszköz, az Elsevier B. V. által kifejlesztett egyedülálló szoftver segítségével került kifejlesztésre. Így jött létre az a páratlan, magyar kutatókat bemutató adatbázis, amely adattartalmát a Scopus-ból, a világ legnagyobb szakirodalmi adatbázisából nyeri. Bárki számára szabadon elérhető a világ bármely pontjáról, így segíti a kutatóink bekapcsolódását a nemzetközi tudományos életbe.