Arcanum Digitális Tudománytár II.

2015. január 15. - Tankönyvtár

Elérhető az ADT II. adatbázis a DTK-n, a visszajelzések és látogatottsági adatok alapján sok látogató örömére! Az ADT II. egy interneten keresztül, dedikált felhasználók számára elérhető folyóirat/dokumentum gyűjtemény. Az ADT I. valamint ADT II. által tartalmazott szövegek terjedelme meghaladja az 3,2 millió oldalt.

Az Arcanum Digitális Tudománytár (ADT I.), 2012. január 5-étől elérhető a volt, 2012-es EISZ konzorciumi tagok (intézmények) számára, az Educatio Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft., TÁMOP 4.2.5-09/1-2010-0002 pályázatának köszönhetően. Az adatbázis ingyenesen hozzáférhető az egykori EISZ konzorcium tagjai számára a http://adt.arcanum.hu valamint a www.tankonyvtar.hu-ról. Az adatbázis olyan válogatott magyar folyóiratok és időszaki kiadványok teljes szövegét tartalmazza, mint például a Magyar Történelmi Tár, a Jogtudományi Közlöny vagy a Vasárnapi Újság.

A 2014-ben a „Tudományos és felsőoktatási tartalmak központi elektronikus közzétételének biztosítása” című, TÁMOP-4.2.5.B-11/1-2011-0001 projekt keretében beszerzett ADT II. által kibővült az elérhető tartalmak száma. Az új, nagyrészt magyar nyelvű archívum több, mint 50 tudományos sorozatot és folyóiratot tartalmaz, köztük olyan kuriózumokkal, mint a Tudományos Gyűjtemény, Athenaeum, Irodalomtörténet, Magyar Művészet, Történelmi Közlöny.

Az ADT célja: a legfontosabb magyar szakmai folyóiratok és más fontos hazai periodikumok kereshető formában történő közzététele, a lehető legteljesebb formában.

Arcanum 1: http://www.tankonyvtar.hu/hu/bongeszes/folyoiratok/arcanum

Arcanum 2: http://www.tankonyvtar.hu/hu/bongeszes/folyoiratok/arcanum2

Elérés: Digitális Tankönyvtár Főoldal > Böngészés > Folyóiratok

Elérhető tartalmak listája:

A kert

A Magyar Hidrológiai Társaság Országos Vándorgyűlései

A Magyar Mérnök-Egyesület Közlönye

A Magyar Tudományos Akadémia Értesítője

A Tenger (34)

Akadémia Értesítő

Ars Hungarica

Athenaeum

Borászati Lapok

Bölcseleti Folyóirat

Codex diplomaticus

Családtörténet

Egyháztörténeti emlékek a magyarországi hitújítás korából

Földrajzi közlemények

Genealogiai Füzetek

Hidrológiai Közlöny

Hidrológiai tájékoztató

Historia regum stirpis

Hivatalos Közlöny

Honismeret

Igazságügyi Közlöny

Irodalomtörténet

Keresztény magvető

Kertészet

Kertészeti lapok

Kertészeti Szemle

Kulturmérnöki jelentések

Külgazdaság

Külkereskedelem

Magyar Academiai Értesítő

Magyar Családtörténeti Szemle

Magyar Iparművészet

Magyar írók élete és munkái

Magyar Katonai Közlöny

Magyar Katonai Szemle

Magyar Kultúra

Magyar Művészet

Magyar Sion

Magyar Történeti Életrajzok

Magyarország tiszti cím- és névtára

Magyarországot illető Országos Kormánylap

Mathematikai és Természettudományi Értesítő

Mathematikai és Természettudományi Közlemények

Monumenta Hungariae Historica

Musicalia Danubiana

Muzeumi és Könyvtári Értesítő

Művészeti folyóirat

Néptanítók lapja

Pannonhalmi füzetek

Pannonhalmi szemle

Religio

Siebmacher Wappenbuch

Történelmi szemle

Tudományos Gyűjtemény

Tudománytár

Turisták Lapja

Turul

Világtörténet

Vízügyi Közlemények

Zenetudományi Dolgozatok

Az adatbázis úgynevezett kétrétegű PDF formátumban tárolja és jeleníti meg a digitális tartalmakat. Ennek köszönhetően a felhasználó minden esetben az eredeti dokumentum hiteles oldalképét látja.

• teljes szövegű keresés az összes tartalomban, akár több szóra, szerzőre vagy idézetre is
  • tartalomjegyzék
  • online olvasási és
  • letöltési lehetőség

Az adatbázist elérő intézmények listája mellékletben található.

Letölthető anyagok