A kötetesítés szabályai

2014. február 19. - Tankönyvtár

A kötetesítés a TÁMOP-4.2.2/B konstrukció tartalomfejlesztésében alkalmazandó. A formátumok tekintetében elsődlegesen a pdf támogatott e pályázat esetében. A pdf mellett kérjük a dokumentumot plain text formátumban is megküldeni. A Dublin Core metaadatokat tartalmazó xml, valamint a document.xml kötelező elemek!

Gyakorlatilag a könyvtárszerkezet kialakításánál kezelendő a kötetesítés. Az azonos pályázatban szereplő, illetve azonos tematikájú anyagokat kérjük egy könyvtárba rendezni(melynek terjedelme nem haladhatja meg a 400 oldalt nyomtatásban, a köteten belül nem lehet több 12 szerzőnél, ha ezen adatokat meghaladja a kötet, kérem, készítsen új kötetet). E könyvtár tartalmát a document.xml-ben jelenítjük meg. Részletes leírás letöltése a cikk csatolmányok közt. (Tartalomjegyzék metaszerkezet).

elso_kotet (könyvtár) pl. termeszettudomanyok (természetesen szabadon elnevezhető, tiltott karakterek – szóköz, nagybetű, ékezetek – kerülendőek)

elso_dok (alkönyvtár) pl.: matematikai_alapvetesek

matematikai_alapvetesek.pdf

matematikai_alapvetesek.txt

meta (alkönyvtár)
dc.xml
document.xml
attachment.xml

masodik_dok (alkönyvtár) pl.: linearis_algebra

linearis_algebra.pdf

linearis_algebra.txt

meta (alkönyvtár)
dc.xml
document.xml
attachment.xml

masodik_kotet

document.xml: tartalomjegyzék metaszerkezet, sémája mellékelve, tartalma technikai segítséget nyújt a dokumentumok feltöltése és azonosítása során. Minden dokumentumhoz meg kell adni, helye a meta könyvtárban lesz.

attachment.xml: amennyiben a fejlesztett dokumentumok formátuma más, mint „A publikációk közreadási és kötetesítési metodikája a TÁMOP 4.2.2/B pályázók számára” csatolt mellékletében szerepel, csatolmányként tölthető fel a Tankönyvtár oldalaira, előnézeti képe nem generálható. Ezen dokumentumokra is a fenti szabályok érvényesek! A document.xml fájl helyett attachment.xml kérünk csatolni. Ezen csatolmányok önállóan nem értelmezhetőek, az nem lehetséges, hogy egy kötet nem tartalmaz a Tankönyvtár számára befogadható formátumokat! Az attachment.xml fájl helye a meta könyvtárban van.